کوره ولز چیست و چه کاربردی دارد؟

کوره ولز چیست و چه کاربردی دارد؟

کوره ولز برای اکسید روی بهترین نوع کوره می باشد که هم اکنون نیز در ایران از این کوره ها استفاده ی زیادی می شود. یکی از بزرگترین کارخانه هایی که برای تولید اکسید روی از این کوره ها استفاده می کند کارخانه بزرگی در استان یزد می باشد. با توجه به اهمیت خرید کوره ذوب ما در این مبحث به تشریح کوره ذوب و نوع عملکرد آن می پردازیم.

کوره ولز چیست؟

در میان انواع کوره دوار که برای عناصر مختلف استفاده می شود یکی از مهمترین آن ها که می تواند نتایج خوب و راندمان بالایی داشته باشد کوره دوار ولز است که با نام کوره اکسید روی نیز شناخته می شود.

این کوره از سه قطعه تشکیل می شود که هر کدام عملکرد خاصی دارند. قطر این کوره ها به طور معمول 2 متر است و طول آن ها نیز 36 متر می باشد. این اندازه ها با توجه به مواد میزان مواد اولیه ای که وارد کوره ها می شود می تواند تغییر کند. در مواردی هم می توان طول این کوره ها را تا 60 متر افزایش داد که به همان نسبت قطر آن نیز افزایش می یابد و تا 3.2 متر می توان برای آن ها قطر در نظر گرفت.

در کوره ولزی که طول و قطر آن نرمال است می تواند تا 5 تن ماده اولیه را شارژ کند. ولی زمانی که طول به 60 متر رسید ظرفیت  آن تا 15 تن قابل استفاده است. قابل ذکر است در مورد دوم راندمان تولید نیز کاهش خواهد یافت.

این کوره ها با سایر انواع کوره ذوب بسیار متفاوت است هم از نظر ظاهری و هم از نظر عملکرد. برای افزایش سطح دانش و آگاهی درباره کوره ولز با ما همراه باشید.

روش عملکرد کوره ولز

قبل از هر چیز باید بدانید کوره ولز به روش تبخیر عنصر فلزی که روی (Zn) می باشد کار می کند. به این ترتیب که کوره ولز از سه بخش تولید می شود که هر کدام در طول های 12 متری ساخته می شوند و در نهایت به هم متصل می شوند. در هر کدام از این سه بخش مراحلی سپری می شود.

مرحله اول کوره دوار اکسید روی

در ابتدای کوره که مواد اولیه تازه شارژ کوره شده است، دما داخل کوره ولز حدود 500 درجه است که به این مرحله پیش گرم می گویند. در این مرحله مواد اولیه آماده می شوند که بتوانند با صرف انرژی کمتری به مرحله تشویه یا کلسینه شدن وارد شوند.

مرحله دوم کوره دوار اکسید روی

در قسمت میانی کوره اکسید روی عمل تشویه و کلسینه شدن انجام می شود. تشویه به معدنی خاکسیتر شدن می باشد که به علت دمای بالا رخ می دهد و کلیسنه شدن وقتی اتفاق می افتد که ماده ای آب میان مولکولی خود را از دست بدهد.

مرحله سوم کوره ولز

در مرحله آخر به دلیل بالا بودن دما عنصر روی و تمام ناخالصی های همراه آن تبخیر می شود. در انتهای این کوره یک فن قرار دارد که مسیر مکش آن برخلاف مسیر حرکت مواد در داخل کوره است. فن مکنده سانتریفیوژ می تواند بخارات روی را به سمت خنک کننده ها هدایت کند. خنک کننده ها تعداد زیادی لوله ی u شکل هستند که اکسیدهای روی را درون خود سرد کرده و به دام می اندازند.

زیر لوله ها دریچه هایی وجود دارد که بعد از سرد شدن اکسید روی می توان از طریق این دریچه ها آن ها را جدا کرد. با توجه به این که عیار اکسید روی تولید شده آیا پایین است یا بالا وزن غبار آن متفاوت خواهد با توجه به وزن آن می توان اکسید روی عیار بالا و عیار پایین را از هم جدا کرد. اکسید روی عیار بالا در انتهای لوله ها جمع می شود و اکسید روی عیار پایین در ابتدای لوله ها درون جانبو بگ ها جمع آوری می شود.

مطالعه این مقاله رو پیشنهاد می کنم  کوره دوار یک طرفه اکسید روی یا کوره دوار کج

در یک انتهای کوره مشعل وجود دارد که همراه هوا که پرتاب کننده دما هستند، عمل می کنند.

سیستم کوره اکسید روی

در کوره اکسید روی برای تبخیر فلزات باید دمای داخل کوره بسیار بالا باشد. در این نوع کوره ها دما در حدود 1200 درجه می باشد. برای اینکه کوره اکسید روی که از فولاد ساخته شده است در این دما آسیب نبیند، داخل کوره را با آجر نسوز می پوشانند.

آجر نسوز انواع مختلفی دارد و با توجه به ترکیبات آن می توان برای دماهای بالا و دمای خیلی بالا هر کدام از آن ها را استفاده کرد. به الطبع در قسمت های انتهایی کوره ولزکه دمای آن تا 1200 است باید از آجر نسوزهای خاصی که تحمل این دما را دارند استفاده کرد که یمت این ها نیز بالا است. اما در قسمت پیش گرم کوره نیازی به استفاده از آجرهای گران قیمت نیست و آجر شاموتی برای این قسمت ها مناسب است که قیمت آن نیز پایین تر خواهد بود.

یکی از نکات مهمی که در کوره دوار اکسید روی مطرح است، سرعت چرخش این کوره است که در هر دقیقه می تواند 1.2 متر بچرخد و همین باعث می شود میزان ذوب سریعتر و با مصرف انرژی کمتری صورت گیرد. این کوره برای کانی هایی که توسط فولوتاسیون سرب آن ها گرفته شده است گزینه ی مناسبی است و می تواند با راندمان خوبی محصول اکسید روی را تولید کند.

تنها مشکل در این روش این است که در فلوتاسیون به علت نیاز به دانه بندی های ریز، باطله آن که برای کوره دوار ولز فید خواهد بود، بسیار دانه ریز است مه این مسئله در کوره دوار ولز چندان مطلوب نیست و برای آماده کردن این مواد برای کوره ولز، باید یک مرحله گندله سازی به آن اضافه کرد.

در گندله سازی مواد را درون محفظه ای می ریزند و با سرعت خیلی زیادی چرخانده می شود و این باعث می شود دانه های ریز به هم بچسبند و گندله ها را در اندازه های قابل قبول برای کوره دوار اکسید روی ایجاد کنند.

شرکت آسو صنعت تولید کننده بهترین کوره های ذوب برای صنایع مختلف می باشد که با 18سال سابقه ی کار مفید و با انجام چندین پروژه موفق در زمینه تجهیز کارخانه ها به کوره های ذوب و سایر تجهیزات مانند بگ فیلتر و فن های مکنده همراه شما است.

سوالات متداول

کوره ولز چه کاربردی دارد؟

کوره ولز برای تولید اکسید روی در مقدارهای بالا استفاده می شود.

آیا کوره ولز از نوع دوار است؟

بله کوره ای دوار با طول 36 متر که به صورت افقی قرار می گیرد.

کوره ولز برای چه مواردی استفاده می شود؟

این نوع کوره فقط برای اکسید روی استفاده می شود که اگر روی موجود از فلوتاسیون باشد بهتر است.

 

4 نظر

  • وای من عاشق کوره ولز هستم. راندمان بالایی که می ده عالیه. ضمن اینکه مقدار اکسید روی که شارژ کوره می شه خیلی بیشتر از روش های دیگست. مطلب خوبی من خوشم اومد دستتون درد نکنه.

    • آقای حیدری خیلی خوشحالیم که انقد شما از کوره ولز راضی هستید. ما تو ساخت کوره ولز و سایر انواع کوره ها و همچنین تولید و فروش بگ فیلتر در خدمت شما هستیم.

  • سلام. کاش در رابطه با نحوه ی ساختن کوره ولز بیشتر توضیح بدید. من خیلی مایلم بتونم یک کوره کوچیک برای کارهای پژوهشی خود
    داشته باشم. ولی نمی دونم میشه اینو در اندازه کوچیک هم ساخت؟

    • سلام دوست عزیز. باعث خوشحالی که اینقدر پشت کار دارید که می خواهید خودتون کوره بسازید ولی این کار کمی تخصص و تجربه می خواد. در اندازه ی خیلی کوچیک هم نمی شه ساخت. ولی ما قبلاً برای کارهای پژوهشی در حد پایلوت از این نوع کوره ولز ساختیم. در صورت تمایل در خدمتتون هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.